W tym odcinku #MarkawMediachLIVE Ekstra rozmawiam z Piotrem Czerwińskim – varsavianistą, przewodnikiem, właścicielem firmy turystycznej, który opowiada o swoim debiucie w TV. Jak przygotował się do wywiadu i czy jest zadowolony z występu?

Piotr był uczestnikiem mojego kursu „Podbij media!”. I wykorzystał go w 100%! 2 tygodnie po rozpoczęciu kursu Piotr miał już zaaranżowany wywiad w telewizji. Jak to zrobił? Piotr podkreśla, że ważna jest otwartość na media. Trzeba szukać okazji do kontaktów z dziennikarzami. 

“Odpowiedziałem po prostu na zapytanie dziennikarza, kto jest w stanie  przyjść do studia i odpowiedzieć na parę pytań związanych z sytuacją zawodową przewodników w czasie pandemii. Zgłosiłem się. Bo szczęście sprzyja śmiałym :)”

Jak Piotr przygotowywał się do debiutu w telewizji?

Czy Piotr czuł strach przed pierwszym występem w TV? Oczywiście! Jednak postanowił gruntownie przygotować się do wywiadu w TV. Zebrał informacje, na co trzeba uważać podczas rozmowy na wizji.

”Najważniejsze to z jednej strony trzymać się faktów, a z drugiej nie zanudzić odbiorcy i skupić się na tym, co najważniejsze w przekazie”.

Do występu pomógł Piotrowi przygotować się właśnie kurs „Podbij media!”.  Piotr określił główne przesłanie, jakie chciał przekazać podczas wywiadu. Przemyślał, o czym chce mówić. To pozwoliło mu opanować tremę i sprawnie reagować na pytania prowadzącego wywiad.

Kurs to także spójna dawka wiedzy, jak działają media i jak nawiązywać współpracę z dziennikarzami. Ważne jest także wsparcie innych uczestników, którzy wzajemnie się dopingują i wspierają w pracy nad rozwojem marki w mediach.

Na co zwrócić uwagę podczas przygotowań do występu w TV?

 1. Kwestie techniczne – jak działają mikrofony, jak pracuje kamera, jak wygląda studio. 
 2. Ubiór – warto założyć to, w czym dobrze się czujemy, ale co też dobrze wygląda w telewizji, i co będzie pasowało do konwencji programu.
 3. Jaka jest formuła programu – bardziej oficjalna czy luźniejsza.
 4. Jakie pytania zada dziennikarz – można poprosić o listę pytań czy zagadnień.

Czego jeszcze dowiesz się z tego odcinka?

 • Gdzie Piotr czuje się bardziej komfortowo – w radiu czy w telewizji?
 • Czy Piotr zrealizował wszystkie swoje cele komunikacyjne podczas wywiadu w telewizji?
 • Jak poradzić sobie z lapsusami językowymi i wpadkami technicznymi?
 • Dlaczego warto wziąć ze sobą na wywiad własny puder do twarzy?
 • Co dla Piotra jest najciekawsze w pracy przewodnika miejskiego?
 • Jak Piotr poradził sobie zawodowo w czasach pandemii?

Podobało Ci się? Zasubskrybuj, zostaw komentarz, rozwijaj się ze mną dalej:

rolinger-2

Skontaktuj się

 • +48 509 547 609

 • biuro@rolingerpr.pl

Dołącz do mnie