W tym odcinku #MarkawMediachLIVE Ekstra rozmawiam z Karoliną Bury. Karolina jest wiceprezeską Fundacji Rodzic w mieście i odpowiada za komunikację zewnętrzną oraz koordynuje flagowe projekty Fundacji: „Klub Przedsiębiorczych Mam” oraz „Pracuję i Wychowuję”.

Fundacja opracowała raport „Macierzyństwo a aktywność zawodowa”, który badał, jaki stosunek mają młode mamy do łączenia pracy zawodowej z wychowaniem dziecka. Cieszę się, że mogłam wesprzeć Fundację w działaniach medialnych, bo temat zawodowej aktywności mam jest mi bliski.

Co Karolina zawdzięcza obecności w mediach?

Działania fundacji zostały szeroko nagłośnione przez takie topowe media jak:  Polityka, Newsweek, My Company Polska, Wysokie obcasy, onet.pl, bankier.pl, strefabiznesu.pl, Pytanie na śniadanie, Polskie Radio, Radio Kolor, Radio Nowy Świat czy Chilli Zet. 

Karolina podkreśla, że zainteresowanie mediów raportem pomogło rozpropagować działalność Fundacji Rodzic w mieście. Duże znaczenie miał fakt, że kampania Fundacji została zaplanowana w czasie Dnia Matki.

“Ogromnie ważne jest nie tylko to, co mówimy w mediach, ale też moment, w którym to mówimy. Media szukają aktualnych tematów, więc w czasie Dnia Matki naturalnie zainteresowały się naszym raportem”.

Dzięki obecności w mediach Fundacja nawiązała kontakt z uznanymi ekspertami, którzy działają na rzecz aktywizacji zawodowej matek. Dla Karoliny najważniejsze jest jednak fakt, że raport cytowany w mediach rozpoczął powszechną dyskusję nad problemami, jakie mają matki z powrotem do pracy.

Czego jeszcze dowiesz się z tego odcinka?

  • Jak mimo bardzo małego budżetu nagłośnić w mediach swoje działania.
  • Jakie działania medialne warto zaplanować w ramach kampanii społecznej.
  • Jak wykorzystać w dalszych działaniach pierwsze zainteresowanie mediów naszym projektem. 
  • Czy lepiej rozwijać komunikację z mediami online czy stacjonarnie.
  • Czy trzeba korzystać ze współpracy z celebrytami, żeby nagłośnić swoje działania w mediach.
  • Czy tylko kontrowersyjne tematy są w stanie przyciągnąć uwagę mediów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności Fundacji Rodzic w mieście, zapraszam Cię na jej stronę TUTAJ.


Podobało Ci się? Zasubskrybuj, zostaw komentarz, rozwijaj się ze mną dalej:

rolinger-2

Skontaktuj się

  • +48 509 547 609

  • biuro@rolingerpr.pl

Dołącz do mnie